STIHL

Už i medvědi vědí

Už i medvědi vědí

Bacha na medvědy!

Společnosti STIHL jsme vytvořili televizní spot pro jejich podzimní akci na motorové pily. Naše kreativa byla využita i pro následnou offline kampaň.

Při vytváření námětu a původní myšlenky videa jsme se dotkli i těch nejhlubších témat, jako je metafora lásky, která nerezaví, až po příběhy zdůrazňující tradici a spolehlivost. Klientu se nejvíce zalíbil námět založený na jednoduchosti a vtipnosti.

Nejdříve bylo třeba najít co možná nejreálnější kostým medvěda. Sítě jsme rozhodili po celém světě. Přemýšleli jsme o vytvoření elektricky ovládaného kostýmu na míru v Německu, nebo o zapůjčení animatronických medvědů z Hollywoodu, až přes opravu zničeného kostýmu na Ukrajině. Nakonec jsme zůstali doma a vybrali divadelní kostým z brněnského divadla v kombinaci s 3D animací jeho hlavy.

Natáčeli jsme v krásných lesích na Vysočině a k natáčení nám stačil jeden natáčecí den. Ve scéně, kdy hlavní hrdina leze na strom, jsme využili možnosti zeleného klíčovacího plátna, abychom nemuseli hlavního hrdinu učit lezení po vysokých stromech. Pro záběry v korunách stromů jsme využili vysokozdvižné plošiny. Náš kameraman si tuto vyhlídkovou jízdu náramně užil.

Během postprodukce jsme práce koordinovali tak, aby měli 3D animátoři co nejdříve prostor pro vytvoření CGI modelu hlavy medvěda. Reklamní spot můžete zhlédnout na internetu i na televizních kanálech v rámci celé podzimní kampaně 2018. 

Spot byl nominován do užšího výběru v soutěži kreativity v reklamě

Zlatá pecka 2018

Hodnocení klienta

LITTLE CUBE pro nás připravili komunikační kampaň v novém, v minulosti nerealizovaném stylu, která obohatila paletu námi doposud používaných komunikačních strategií.
Na spolupráci s LITTLE CUBE oceňujeme zejména kreativitu a preciznost, kterou věnovali detailním řešením a vysokou profesionální úroveň práce.
Tato kampaň právě probíhá v médiích. Podle dosavadních průzkumů je vnímána vysoce pozitivně, což se, jak věříme, pozitivně projeví i v našich prodejních plánech.
Jiří Rumplík, jednatel STIHL Česká republika